آنلاک آیفون

آنلاک آیفون از موضوعاتی است که بسیاری از کارآموزانی که برای آموزش تعمیرات موبایل به ما مجموعه ما مراجعه می کنند و اکثر کاربران گوشی های اپل در مورد آن سوال دارند. قبل از اینکه به نحوه آنلاک کردن آیفون بپردازیم، بهتر است کمی با مفهوم لاک و آنلاک آشنا شویم.

مفهوم آیفون لاک (Locked) چیست؟

بعضی از اپراتورها با هدف جذب مشتری بیشتر اقدام به منعقد کردن قرادادی با شرکت اپل مبنی بر اینکه گوشی های آیفون سفارش شده توسط آن اپراتور را قفل نمایند که اصطلاحا به آن لاک یا Lock می گویند. وقتی به این حالت آیفون لاک شود فقط در صورتی قابل استفاده خواهد بود که از سیم کارت های آن اپراتوری در آن منطقه خاص استفاده شود. در غیر این صورت گوشی لاک می شود.

آیفون های لاک شده مانند گوشی های آنلاک به قیمت پایین تری وارد ایران می شوند. به همین دلیل هم وقتی کاربر برای اولین بار سیم کارت اپراتورهای ایرانی را داخل گوشی قرار می دهد با پیغامی مثل؛ Sim not supported  یا پیغام Sim not valid مواجه می شوند. این بدین معنی است که گوشی آیفون لاک شده و برای قابل استفاده بودن باید از افرادی که آنلاک آیفون را انجام می دهند کمک گرفت. البته با اجرای طرح رجیستری در ایران وارد کردن گوشی های لاک شده کم شده است اما هنوز هم به صورت مسافرتی وارد می شود.

نحوه آنلاک کردن آیفون

لاک بودن آیفون به این معنی نیست که همیشه باید از یک اپراتور مثل T-Mobile استفاده کنید. روش هایی وجود دارد که از طریق آن می توان گوشی آیفون را از حالت قراردادی بودن خارج کرد که به آن

آنلاک آیفون گفته می شود. زمانی که شما قفل شبکه آیفونی را حذف می کنید، به این معنی است که محدودیت های تعریف شده برای استفاده از آن از بین می رود و با هر اپراتوری در هر منطقه ای از آن استفاده کرد. اما سوال اینجاست که چگونه می توان گوشی لاک شده را آنلاک کرد؟

روش های آنلاک کردن آیفون

در پاسخ به سوال نحوه آنلاک کردن آیفون باید بگوییم که سه روش عمومی برای آنلاک کردن گوشی های آیفون وجود دارد که در ادامه به آن می پردازیم.

آنلاک فکتوری آیفون

یکی از روش هایی که برای آنلاک کردن گوشی های آیفون لاک شده از آن استفاده می شود، روش آنلاک فکتوری است. آنلاک فکتوری به این صورت اسنت که شما با کمک یک واسط ( مثلا یک سایت ) می توانید با اپراتوری که گوشی تحت قرارداد آنهاست ارتباط برقرار کرده و در قبال پرداخت مبلغی، به صورت رسمی و قانونی آیفون خود را آنلاک کنید. یکی از بهترین روش ها برای آنلاک کردن گوشی های آیفون استفاده از این روش است، زیرا به طور کامل محدودیت ها را از بین می برد. اما از نظر اقتصادی با توجه قیمت دلار در ایران چندان مقرون به صرفه نیست و هزینه بالایی دارد.

آنلاک آیفون

آنلاک سخت افزاری آیفون

روش دیگری که برای آنلاک آیفون مورد استفاده قرار می گیرد استفاده از روش آنلاک سخت افزاری است. در این روش گوشی برای پیاده سازی عمل آنلاک باید باز شود که به دمونتاژ نیز گفته می شود. در روش آنلاک سخت افزاری آیفون یک قطعه به نام گیوی به صورت دستی به گوشی آیفون اضافه می شود. بدین صورت محدودیت های اعمال شده از بین خواهد رفت.

روش آنلاک نرم افزاری آیفون

روش نرم افزاری نیز یکی از روش های کارآمد در نحوه آنلاک کردن گوشی های آیفون است. در این روش همان طور که از نام آن پیداست از یک نرم افزار اختصاصی برای حذف قفل شبکه استفاده می شود. در این روش در واقع از برنامه های هک قدرتمندی استفاده می شود که توصیه می شود در صورت نداشتن مهارت و تخصص کافی در این زمینه، به هیچ عنوان اقدام به انجام این عمل نکنید. در غیر این صورت به احتمال زیاد در طول فرآیند آنلاک دچار مشکل می شوید؛ چرا که در این روش رعایت مراتب و قواعد حائز اهمیت می باشد.

آنلاک آیفون

کدام روش برای آنلاک کردن گوشی آیفون بهتر است؟

به طور کلی استفاده از روش آنلاک فکتوری، بهترین روش برای شکستن قفل شبکه آیفون است. این روش بهترین نتیجه و بازده را به همراه دارد. اما با این حال روش های آنلاک نرم افزاری و سخت افزاری نیز روش های مناسبی هستند که می توان از طریق آنها اقدام به آنلاک گوشی های لاک شده آیفون نمود. استفاده از روش های ذکر شده نیازمند تخصص و مهارت بالایی است که بهتر است برای انجام این کار از متخصصان این حوزه کمک بگیرید.

چگونه متوجه شویم که آیفون ما آنلاک شده یا نه؟

آنلاک آیفون

به این منظور گوشی خود را روشن کنید و یک سیم کارت داخل آن قرار دهید، چنانچه گوشی شما بدون هیچ مشکلی بالا آمد و آنتن آپراتور خود را روی گوشی مشاهده کردید نشان دهنده این است که گوشی شما لاک نشده است. در صورتی که سیم کارت شما توسط گوشی شناسایی نشد و پیغام    no sim Restrictions را مشاهده کردید یعنی گوشی لاک ( Locked ) می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه