حدف رایگان آیکلود آیفون

حذف رایگان آیکلود آیفون یا اپل آیدی روش های مختلفی دارد که با استفاده از آن می توان نسبت به باز کردن قفل icloud اقدام کرد. اما قبل از پرداختن به مبحث آموزش حذف آیکلود آیفون بهتر است کمی در رابطه با آنلاک قفل آیکلود بدانیم.

شرکت اپل در نسخه ios 7 یک قابلیت جدیدی با عنوان Find My Mobile را به گوشی های خود اضافه کرد. این قابلیت این امکان را به کاربران داد که به کمک Apple ID برای محافظت از آبفون خود گزینه های امنیتی گوناگونی  در اختیار داشته باشند. قفل آیکلود آیفون (icloud Activation) یکی از این گزینه ها است. اما این نکته را در نظر داشته باشید که قفل آیکلود تفاوت عمده ای با اپل آیدی و آیفون لاک دارد که در ادامه به توضیح آن می پردازیم، همراه ما باشید.

icloud lock چیست؟

قفل آیکلود آیفون یکی از قابلیت های امنیتی است که اپل روی گوشی ها و آیپدهای خود قرار داده است تا کاربران با استفاده از این قابلیت بتوانند با ثبت Apple ID در موبایل خود و فعال سازی Finde My Mobile، در شرایط خاص به کاربران دیگر اجازه دسترسی و استفاده ندهند. مثلا اگر شما یک گوشی آیفون یا آیپد خریداری کنید و اپل آیدی و Finde My Mobile را روی آن فعال نمایید. اگر گوشی شما گم یا دزدیده شود و سارق اطلاعات شما را ریست کند نیز با پیغام قفل آیکلود یا icloud lock مواجه می شود، به این حالت اصطلاحا icloud Activation گفته می شود.

آموزش حدف آیکلود آیفون

این قابلیت به شما به عنوان صاحب گوشی این امکان را فراهم می کند که بتوانید از راه دور نیز اطلاعات موبایل خود را وایپ کنید. در این صورت سارق یا فردی که قصد استفاده از گوشی شما را دارد با پیام قفل آیکلود مواجه خواهد شد و پیامی را در زیر صفحه مشاهده می کند که شما تایپ کرده اید. زمانی که چنین مواردی پیش می آید سارق یا هر فردی که قصد استفاده از گوشی شما را داشته باشد باید رمز عبوری که شما تعیین کرده اید را وارد نماید در غیز این صورت استفاده از آن برای وی ممکن نخواهد بود.

شرایط دیگری نیز وجو دارد که شما ممکن است با قفل آیکلود آیفون مواجه شوید. گاهی پیش می آید که شما اقدام به خرید گوشی یا آیپد دست دوم می کنید. وقتی گوشی را روشن می کنید و زمان وایپ اطلاعات با پیغام icloud lock مواجه می شوید زیرا کاربر قبلی Find My Mobile  خود را فعال باقی گذاشته است. در چنین شرایطی نیاز پیدا می کنید تا اقدام به حذف icloud  نمایید، در غیر این صورت گوشی یا آیپدی که خریداری کرده اید عملا به هیچ درد شما نخواهد خورد. اینجاست که می توانید با استفاده از آموزش حذف آیکلود آیفون و آشنایی با روش های حذف قفل آیکلود مشکلتان را برطرف نمایید.

حدف icloud

روش های حذف رایگان آیکلود آیفون یا حذف icloud

زمانی که با پیغام قفل آیکلود مواجه می شوید، دو حالت وجود دارد. حالت اول این است که شما به صاحب گوشی آیفون دسترسی دارید و مشخصات Apple ID و رمز عبور آن را دارید و در حالت دوم بنا به هر دلیلی رمز و مشخصات اپل آیدی را ندارید و امکان استفاده از گوشی را نخواهید داشت. بنابر این در ادامه به روش های حذف icloud  و عبور از icloud Activation در هر دو حالت خواهیم پرداخت.

حالت اول: به اطلاعات اپل آیدی دسترسی دارید. (حدف آیکلود رایگان)

در این حالت وقتی که به صاحب قبلی گوشی و اطلاعات آن دسترسی دارید باید مراحل حذف آیکلود آیفون توسط او به شکل زیر طی شود.

 • قدم اول این است که به سایت icloud  (برای ورود به سایت روی کلمه آیکلود کلیک کنید) مراجعه کنید.
 • در صفحه اصلی سایت مشخصات Apple ID صاحب گوشی را که روی خود موبایل نیز فعال است را وارد کرده و Log in  کنید.
 • اکنون به بخش Find My iphone  بروید.
 • گزینه All Devices را انتخاب کنید. در این مرحله لیستی از گوشی های مرتبط با اپل آیدی وارد شده نمایش داده خواهد شد.
 • در این مرحله گوشی آیفون مدنظر را از لیست پیدا کرده و گزینه remove From Account  را کلیک کنید.

اکنون می توان گفت به راحتی گوشی آنلاک شده است و حذف آیکلود رایگان انجام داده اید. البته این  روش را در شرایطی می توان انجام داد که فروشنده آیفون اطلاعات خود را از روی گوشی یا آیپد مورد نظر پاک کرده ولی همچنان اپل آیدی وی روی دستگاه لینک می باشد.

حالت دوم : زمانی که به اطلاعات صاحب قبلی دسترسی ندارید.

در این حالت اطلاعات صاحب قبلی گوشی در دسترس نیست و شما اطلاعات Apple ID  قبلی را ندارید.  در این حالت نیز راه هایی برای حذف رایگان آیکلود آیفون وجود دارد که به راحتی روش قبلی نیست و برای انجام آن بهتر است از یک متخصص نرم افزار آیفون کمک بگیرید.

مراکزی وجود دارند که با دریافت هزینه مشخصی قفل آیکلود را حذف می کنند. که میزان هزینه دریافتی با توجه به مدل آیفون ارتباط مستقیمی دارد. برای این منظور مراکز حذف آیکلود از شما می خواهند کد IMEI را برایشان ارسال کنید سپس هزینه آنلاک آیکلود مشخص خواهد شد. نکته ای که باید مورد توجه قرار گیرد این است که  بیشتر این مراکز فقط می توانند حذف icloud آیفون و آیپدی را انجام دهند که کاربر اصلی آن با استفاده از گزینه Lost Mode دستگاه را قفل نکرده باشد.

در عکس زیر جزئیات مربوط به آنلاک را نشان داده ایم.

آموزش رایگان حدف آیکلود

فقط در صورتی که در صفحه قفل آیکلود عبارت Linked to an apple id  را مشاهده کنید آن مراکز قادر به حذف آیکلود خواهند بود.

ترفندهای حذف آیکلود آیفون

روش ها و ترفندهای مختلفی وجود دارد که با استفاده از آنها می توانید اقدام به حذف icloud  نمایید. البته ناگفته نماند که برخی از این روش ها به طور موقت قفل آیکلود را حذف می نماید. بهترین روش برای حدف قفل آیکلود آیفون و آیپد سپردن اینکار به یک متخصص کاربلد و مطمئن است.

حذف آیکلود در  ios 8.3 تا ios 9

برای حذف رایگان آیکلود آیفون در دستگاه ای با ios 8.3  تا 9  از روش زیر استفاده کنید.

 • زمانی در صفحه Active iphone قرار دارید با فشار دادن دکمه Home وارد بخش تنظیمات وایفای شوید.
 • در لیست نام وایفای های موجود روی علامت (i) کنار شبکه را کلیک کنید و حالت عددی که برای DNS وارد شده پاک کنید.
 • عدد 104.155.220.58 را وارد کنید. ( این عدد برای کاربرانی که منطقه آنها آسیاست کاربرد دارد.)
 • گزینه Back را زده و روی Done کلیک نمایید.
 • گزینه Activation Help کلیک کنید. پیغامی با عنوان (You have successfully connected to my server) برای شما نمایش داده می شود.

در صورتی که تمام مراحل را به درستی انجام داده باشید، اکنون قادر خواهید بود تا از ویژگی های اصلی آیفون یا آیپد مورد نظر استفاده نمایید.

آموزش حدف آیکلود

یکی از روش های حذف آیکلود رایگان نیز به ترتیب زیر است:

 • از گزینه منو قسمت اپلیکیشن گزینه Crash  را انتخاب نمایید تا گوشی آیفون Restart شود.
 • زبان و محل سکونت را انتخاب کنید. دکمه هوم را زده و گزینه More Wifi Settings را انتخاب کنید. سپس روی علامت (i) کلیک کنید.
 • به بخش Http Proxy رفته و گزینه منو را انتخاب کنید.
 • آدرس را پاک کرده و از روی کیبورد مجازی گزینه Globe را انتخاب کنید.
 • داخل بخش پورت عدد 8888 را زده و در بخش سرور عددی را به صورت تصادفی بین 15 تا 30 وارد کنید.
 • گزینه Back را بزنید و سایر مراحل را تا رسیدن به صفحه Home Screen طی نمایید.

 

جمع بندی

در روش های ذکر شده شما به صورت کاملا رایگان می توانید icloud  آیفون خود را حدف نمایید و به قابلیت های آن دسترسی داشته باشید. در صورتی که با استفادهاز روش های ذکر شده در بالا نتوانستید حذف آیکلود را انجام دهید با تماس با کارشناسان ما می توانید مشاوره بگیرید و در صورت نیاز از خدمات حذف آیکلود ما استفاده نمایید.

تعمیرات موبایل

رفع مشکل خاموشی تعمیر مشکل آنتن و وای فای
حذف icloud

تعمیرات موبایل

برای دریافت خدمات تعمیرات موبایل و مشاوره با ما در ارتباط باشید.
مشاوره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه